XI. ULUSLARARASI MİMARLIK VE KENT FİLMLERİ FESTİVALİ BELGESEL VE ANİMASYON FİLMLERİ YARIŞMA FİNALİSTLERİ BELİRLENDİ

Mimarlar Odası İstanbul Şubesi tarafından her yıl düzenlenen; "XI.Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Belgesel ve Animasyon Filmleri Yarışma Finalistleri Belirlendi"

Yarışmaya, uluslararası bir web sayfası üzerinden ve doğrudan olmak üzere toplam 90 ülkeden, 910 film için başvuruda bulunulmuş ve ön elemeyi geçen 187 film arasından yapılan seçimlerde aşağıdaki sonuçlar alınmıştır. Başvuruda bulunulan filmlerin %67.9’unu belgeseller, %32.1’ini animasyon filmler oluşturmaktadır.

Ödül alan filmler 28 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan törende açıklanacaktır.

Finalist filmler

Belgesel Dalı (47 film) :

Mana Mou İstanbul – Yönetmen: Nihan Arısoy – Türkiye

The Man Who can’t Get Enough of Architecture – Nişan Yaubyan – Yönetmen: Atom Şaşkal – Türkiye

Bluefish – Yönetmen: Mert Gökalp – Türkiye

One Giant Leap – Yönetmen: Mete Cem Arabacı – Türkiye

Tıkanma – Yönetmen: Burkay Doğan – Türkiye

Natural Building – Yönetmen: Babek Abedi – Türkiye

Çıkmaz Şehir: İzmir – Yönetmenler: Berhan Mete Arkın, Ecem İlkyaz, Murat Yılmaz – Türkiye

Sevmek Lazım – Yönetmen: Batuhan Fındıklıoğlu – Türkiye

Kıymetli Bir Bina Öyküsü – Yönetmen: F. Neslihan Semerci – Türkiye

Ballad for Syria – Yönetmenler: Eda Elif Tibet, Maisa Alhafez – Türkiye

Cinnah 19 – Yönetmen: Can Koçak – Türkiye

Kıllıt (Azalan) – Yönetmen: Zeynep Altay – Türkiye

A Road and Its Nightmare – Yönetmenler: Students of BFA, Techno India University, India – Hindistan

Bismaar Ghar (Withering House) – Yönetmen: Shreyas Dasharathe – Hindistan

Brawing The Waves – Yönetmen: Mina Keshavarz – İran

London Afloat – Yönetmen: Gloria Aura Bortolini – İtalya

Cabin at The River – Yönetmen: Silvia Zeitlinger – İtalya

The Last Dwellers of The Vele – Pensarefare tarafından – İtalya

It Happened in The City – Yönetmen: Noemi Pulvirenti – İtalya

Building Stories – Yönetmenler: Aline van der Linden and Marina Moura Maciel – Brezilya

Forgotten Places – Yönetmen: Alistair Oldham – İngiltere

Tides – A History of Lives and Dreams Lost and Found (Some Broken) – Yönetmen: Alessandro Negrini – İngiltere

Technological Nature – Yönetmen: Daria Jelonek – İngiltere

Life and Death of an Architect – Yönetmen: Miguel Eek Quesada – Katalan/İspanya

Correspondences Dance and Architecture – Yönetmenler: Eric de Gispert Koper and Miquel Ardèvol– İspanya

Berlin Tableau – Günter Steinmeyer Bemoans 100 Friendly Places – Yönetmen: Thomas Schumacher – Almanya

Snow White – Yönetmen: Thadeusz Tischbein – Almanya

Cafe Nagler – Yönetmen: Mor Kaplansky – Almanya/İsrail

The Galleon of The Galley – Yönetmen: Catherine Ricoul – Fransa

The Mirror – Yönetmen: David Baumflek – Kanada

Aestetik – Yönetmen: Maxi Shilov – Rusya

Another Lisbon Story –Claudio Carbone tarafından – Portekiz

Terramotourism (Earthquake Tourism) – Left Hand Rotation Collective tarafından – Portekiz

Evripidou 14 – Yönetmen: Micheal Demetrius – Yunanistan

Perween Rahman: The Rebel Optimist – Yönetmen: Mahera Omar – Pakistan

The Man Who Built Cambodia – Yönetmen: Christopher Rompré– Kamboçya

Memorándum – Yönetmen: Jennifer Lara– Şili

A Legacy of Mies and King – Yönetmen: Rogier Coopmans – Hollanda

Eight – Yönetmen: Marko Vuorinen – Finlandiya

Abandoned Land – Yönetmen: Simo Saarikoski – Finlandiya

Roshmia – Yönetmen: Salim Abu Jabal – Filistin

Stone Matters – Yönetmen: Mikaela Burstow – Filistin

Shakespeare in Casablanca – Yönetmen: Sonia Terrab – Fas

Here at The Factory – Yönetmen: Natalia Solórzano Vásquez – Kosta Rika

A Spa. Architecture of Zawodzie – Yönetmen: Ewa Trzcionka – Polonya

The Last Prayer – Yönetmen: Tonny Trimarsanto – Endonezya

The Novgorod Spaceship – Yönetmen: Andrei Rozen – ABD

Animasyon Dalı (14 film):

Scale (Ölçek) – Yönetmen: Emine Gezici – Türkiye

Emek Sineması (Emeğin Sineması) – Yönetmen: Özlem Sulak – Türkiye

The Organish Tree – Yönetmen: Amir Moein – İran

Switchman – Yönetmen: Mehdi Khoramian – İran

The Box – Yönetmen: Merve Çirişoğlu Çotur – İngiltere

Outside – Yönetmen: Mengna Lei – ABD

Blue – Yönetmen: Maryam Farahzadi – ABD

Wall – Yönetmen: Ali Hashim – Irak

Shadows of a Building That was Never Build – Yönetmen: Jan Willem Deiman –Hollanda

The Probhet (Iceberg and Penguins) – Yönetmen: Florent Michel – Fransa

Still – Yönetmen: Limiñana Grégory – Fransa

Wish – Yönetmen: Emily Ma – Tayvan

Just Want Home – Yönetmen: Tiffany Chen – Tayvan

Central Museum – Yönetmen: Jochen Kuhn – Almanya